– nomjs

Lider Polskiej Ekologii 2011
prestiżowa nagroda Ministra Środowiska dla Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle
za realizację Programu poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki

Do 13 edycji Konkursu Ministra Środowiska pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przystąpiło 80 uczestników – 35 jednostek samorządu terytorialnego, 42 przedsiębiorstwa oraz 3 fundacje, które zgłosiły swoje najlepsze, zrealizowane przedsięwzięcia proekologiczne. Lider Polskiej Ekologii to ceniony i niełatwy do zdobycia tytuł. Nagroda przyznawana była jednostkom, które poprzez swoje działania przyczyniają się do zachowania i poprawy stanu środowiska naszego kraju, podwyższają jakość życia jego obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń.
Konkurs Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii” dawał możliwość uhonorowania i promowania jednostek, które zasadę zrównoważonego rozwoju przyjęły za podstawę swej działalności. Zadaniem Konkursu było także upowszechnianie pozytywnych wzorców i metod osiągania sukcesów gospodarczych dzięki działaniom na polu ochrony środowiska.

Otrzymana nagroda jest uhonorowaniem działalności Związku na rzecz poprawy stanu środowiska dorzecza Wisłoki, realizowanej w przekonaniu, że czyste środowisko przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz warunkuje rozwój regionu.

 

LISTA LAUREATÓW

I. FINALIŚCI

I miejsce: Julia Kurowska – Zespół Szkół w Zręcinie – Gmina Chorkówka

II miejsce: Lena Kraus – Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle – Miasto Jasło

III miejsce: Krystian Kosowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Swoszowej – Gmina Szerzyny

VI miejsce (dodatkowe): Natalia Żmijewska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle – Miasto Jasło

II. LAUREACI GMINNI

  1. Gmina Biecz
    Zuzanna Olbrych – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bieczu
    Dodatkowo wyróżniono: Emilia Trębacz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rożnowicach

  2. Gmina Brzostek
    Magdalena Sztorc – Szkoła Podstawowa w Gorzejowej
    Dodatkowo wyróżniono: Kacper Nowak – Szkoła Podstawowa w Brzostku

  3. Gmina Brzyska
    Kinga Szot – Społeczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Dolnej
    Dodatkowo wyróżniono: Szymon Rachowicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Błażkowej

  4. Gmina Chorkówka
    Dodatkowo wyróżniono: Mikołaj Drożdżal – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zręcinie

  5. Gmina Czarna
    Paulina Szerszeń – Szkoła Podstawowa w Chotowej

  6. Gmina Dębica
    Maria Szela – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stobiernej
    Dodatkowo wyróżniono: Amelia Górka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gumniskach

  7. Miasto Dębica
    Julia Wolak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy
    Dodatkowo wyróżniono: Natalia Wlezień – Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy

  8. Gmina Dębowiec
    Marcin Mroczka – Szkoła Podstawowa w Dobryni
    Dodatkowo wyróżniono: Viktoria Chochołek – Zespół Szkół w Dębowcu

  9. Gmina Jasło
    Miłosz Gomółka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy
    Dodatkowo wyróżniono: Błażej Piekarz – Szkoła Podstawowa w Szebniach

  10. Miasto Jasło
    Dodatkowo wyróżniono: Piotr Lechowski – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle

  11. Gmina Jedlicze
    Zofia Sanocka – Szkoła Podstawowa w Piotrówce
    Dodatkowo wyróżniono: Natalia Ciupa – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żarnowcu

  12. Gmina Jodłowa
    Agnieszka Maczuga – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jodłowej
    Dodatkowo wyróżniono: Karolina Łącka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jodłowej

  13. Gmina Kołaczyce
    Mateusz Matyjasz – Zespół Szkół Społecznych w Sieklówce

  14. Gmina Krempna
    Zuzanna Słonka – Szkoła Podstawowa w Krempnej

  15. Gmina Nowy Żmigród
    Katarzyna Kosiba – Szkoła Podstawowa w Łężynach
    Dodatkowo wyróżniono: Michał Adamik – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie

  16. Gmina Osiek Jasielski
    Oliwia Pieknik – Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej

  17. Gmina Pilzno
    Julita Kmiecik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie

  18. Gmina Sękowa
    Zuzanna Zawiła – Szkoła Podstawowa w Siarach
    Dodatkowo wyróżniono: Magdalena Przybyło – Szkoła Podstawowa w Sękowej

  19. Gmina Skołyszyn
    Lena Podkulska – Szkoła Podstawowa w Skołyszynie
    Dodatkowo wyróżniono: Karolina Wszołek – Szkoła Podstawowa w Lisowie

  20. Gmina Szerzyny
    Dodatkowo wyróżniono: Marek Duda – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzynach

  21. Gmina Tarnowiec
    Olga Tomasik – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
    Dodatkowo wyróżniono: Dorota Sanocka – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu

  22. Gmina Żyraków
    Konrad Maniewski – Szkoła Podstawowa w Zasowie
    Dodatkowo wyróżniono: Magdalena Czerniak – Szkoła Podstawowa w KorzeniowieI. 
fundusz spójności
Herb Gminy Żyraków
logotyp Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

„Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki”
Projekt Funduszu Spójności Nr 2005/PL/16/C/PE/007

Kontrakt Nr 2005/PL/16/C/PE/007/21
„Inwestycje w zakresie gospodarki ściekowej w gminie Żyraków”

Zadanie 20.1. Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Bobrowa
Zadanie 20.2. Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Bobrowa Wola
Zadanie 20.3. Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Bobrowa Zakącie
Zadanie 20.4. Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Góra Motyczna i Wiewiórka
Zadanie 20.5. Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Nagoszyn

Zakres prac – wybudowano 74,8 km kanalizacji sanitarnej i 32 przepompownie ścieków

Wartość przedsięwzięcia – 4 070 526 euro w tym:

  • 84% środki Funduszu Spójności
  • 16% środki własne Gminy, w tym pożyczka inwestycyjna Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

Rozpoczęcie i zakończenie robót:
sierpień 2007 – listopad 2009

Budowa kanalizacji sanitarnej stworzyła dla 5240 mieszkańców możliwość podłączenia się do zbiorczego systemu kanalizacji i odprowadzenie ścieków do oczyszczalni.

Back to top
Przetłumacz